Łatwiej przeniknąć wszechświat niż samego siebie." Carl Gustaw Jung
O MNIE
Moją specjalizacją jest psychoterapia psychodynamiczna.
Ukończyłam pięcioletnie szkolenie w psychoterapii psychodynamicznej – na Oddziale Psychiatrii Psychodynamicznej Kliniki Psychiatrii dla Dorosłych Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego (1 rok) oraz w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym (dyplomowany całościowy kurs 4-letni), uzyskując specjalizację leczenia metodą psychodynamiczną.
Jestem absolwentką humanistycznych studiów magisterskich na Uniwersytecie Gdańskim. Przez siedem lat szkoliłam się w Polskim Instytucie Psychoterapii w Krakowie w zakresie psychoterapii integratywnej (humanistycznej, egzystencjalnej, gestalt, systemowej, behawioralno-poznawczej), poradnictwa i diagnozy psychiatrycznej DSM IV i V.
Ukończyłam też dwuletni kurs Leczenia Głębokich Zaburzeń Osobowości w Krakowskiej Szkole Psychoterapii Psychoanalitycznej. Przeszłam obowiązkową dla terapeuty własną, długoletnią psychoterapię. Swoją pracę z pacjentami poddaję regularnej superwizji.
Doświadczenie kliniczne zdobywałam m.in. na Oddziale Dziennym Leczenia Nerwic i Zaburzeń Behawioralnych Szpitala Uniwersyteckiego UJ oraz na Oddziale Leczenia Zaburzeń Osobowości w Szpitalu im. Babińskiego w Krakowie. Przyjmuję w prywatnym gabinecie przy ul. Salwatorskiej 14 (dzielnica Salwator), gabinet 302 (3 piętro, na przeciwko windy).
Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej, Sekcji Naukowej Psychoterapii PTP oraz Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, przestrzegam Kodeksu Etycznego Psychoterapeuty.
Zajmuję się psychoterapią osób dorosłych, które doświadczają cierpienia i dyskomfortu z powodu stanów lękowych i depresyjnych, nerwic (aczkolwiek to określenie jako "przestarzałe" nie jest ujęte w DSM-5), nerwicy natręctw, zaburzeń odżywiania, zaburzeń osobowości, wypalenia zawodowego, psychosomatycznych objawów stresu oraz problemów w relacjach.
Leczenie polega na uświadomieniu pacjentowi jego nieświadomych konfliktów będących źródłem cierpienia oraz na tzw. przepracowaniu ich w relacji z terapeutą. Forma wielokrotnego i wielowymiarowego (ujętego z wielu różnych perspektyw życia pacjenta) przepracowania konfliktów w gabinecie przy jednoczesnym omówieniu ich charakteru, daje pacjentowi możliwość na świadomą modyfikację niepożądanych zachowań. Dokładny czas trwania terapii na ogół nie jest możliwy do określenia z góry i zależy on w dużej mierze od motywacji i zaangażowania pacjenta w proces leczenia.
Wieloletnie doświadczenie mówi mi, że w psychoterapii najważniejsze jest stworzenie dobrej relacji terapeutycznej, czyli tego szczególnego przymierza, które rodzi się między poszukującym pomocy człowiekiem w potrzebie a psychoterapeutą. Od tego, moim zdaniem, zależy najwięcej.