"Nerwica jest zawsze substytutem uzasadnionego cierpienia." C.G. Jung

O MNIE

alex

Jestem psychoterapeutką z zawodu i zamiłowania. Mam wieloletni staż pracy oraz duże doświadczenie życiowe, co uważam za dodatkowy atut w moim zawodzie.

Ukończyłam humanistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Gdańskim. Przez siedem lat

szkoliłam się w Polskim Instytucie Psychoterapii w Krakowie w zakresie psychoterapii integratywnej (m.in. humanistycznej, systemowej, behawioralno-poznawczej), poradnictwa, diagnozy psychiatrycznej DSM IV i V, a następnie przez pięć lat w psychoterapii psychodynamicznej – w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym oraz na Oddziale Psychiatrii Psychodynamicznej Kliniki Psychiatrii Dorosłych Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Przeszłam obowiązkową dla terapeuty własną, długoletnią psychoterapię. Swoją pracę z pacjentami poddaję regularnej superwizji.
Doświadczenie kliniczne zdobywałam m.in. na Oddziale Dziennym Leczenia Nerwic i Zaburzeń Behawioralnych Szpitala Uniwersyteckiego UJ, na Oddziale Leczenia Zaburzeń Osobowości w Szpitalu im. Babińskiego oraz w interwencji kryzysowej. Biorę udział w stażach, konferencjach i szkoleniach, by nieustannie rozwijać się i móc poszerzać perspektywę widzenia pacjenta. Przyjmuję w prywatnym gabinecie przy ul. Salwatorskiej 14 (Salwator, budynek "Energopolu"), gabinet 11 (parter).

Podstawową zasadą przy prowadzeniu psychoterapii jest dla mnie empatia i zdolność do koncentracji na problemie osoby zgłaszającej się na terapię, umiejętność sztuki słuchania, tak, aby pacjent czuł się bezpiecznie i aby mógł – tyle, ile chce i ile może – "otworzyć się". Terapeuta musi mieć dużą wyobraźnię i zdolność do współodczuwania, aby móc zrozumieć przeżycia pacjenta, odczuć je jak swoje własne. Tylko wówczas możliwa jest pełna zaufania relacja terapeutyczna, czyli to szczególne przymierze, które rodzi się między poszukującym pomocy człowiekiem a psychoterapeutą. To, czy taka więź powstanie, jest wiadome w terapii dość szybko, i od tego, moim zdaniem, zależy najwięcej.

Zajmuję się psychoterapią indywidualną osób dorosłych, które doświadczają cierpienia i dyskomfortu z powodu stanów lękowych i depresyjnych, zaburzeń jedzenia, psychosomatycznych objawów stresu oraz problemów rodzinnych i partnerskich. Wspieram tych, którzy borykają się z chorobą, problemami związanymi ze starzeniem się, przeżywają uczucie pustki, odczuwają brak sensu życia oraz tych, którzy chcą się rozwijać i lepiej poznać siebie. Pracuję również z parami (małżeńskimi, partnerskimi) w kryzysie.

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, Sekcji Naukowej Psychoterapii PTP oraz Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej, przestrzegam Kodeksu Etycznego Psychoterapeuty.